تبلیغات
طرفداران و علاشقان سید حسن نصرالله
به نام خدا
طرفداران و عاشقان سید حسن نصرالله
طرفداران و علاشقان سید حسن نصرالله
صفحه اصلی آرشیو مطالب ارتباط با مدیریت نسخه اتوم نسخه موبایل RSS
» سید حسن نصرالله: چرا عربستان در برابر اسرائیل ساکت است ... ( شنبه 8 فروردین 1394 )
» سیدحسن نصرالله: مقاومت بین نسل‌ها ادامه دارد/ اسرائیل سست‌تر از لانه عنکبوت است ... ( جمعه 10 بهمن 1393 )
» سید حسن نصرالله، موضوع پایان‌نامه رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی ( یکشنبه 16 آذر 1393 )
» سیدحسن نصرالله: هیچ خط قرمزی در جنگ با دشمن وجود ندارد ... ( پنجشنبه 23 مرداد 1393 )
» انتخابات سوریه ثابت کرد که راه حل سیاسی در این کشور با اسد شروع و به وی ختم می‌شود. ( جمعه 16 خرداد 1393 )
» سخنرانی سید حسن نصرالله ( یکشنبه 27 بهمن 1392 )
» صدای پای شکست مذاکرات ژنو ۲ به گوش می‌رسد. ( جمعه 4 بهمن 1392 )
» اگر تا شنبه جلسه مهمی برگزار نشود ژنو را ترک می‌کنیم. ( جمعه 4 بهمن 1392 )
» پیشروی چشمگیر ارتش سوریه در شهرک عدرا العملیه طی 72 ساعت آینده. ( پنجشنبه 3 بهمن 1392 )
» بررسی راز سکوت آمریکایی‌ها در برابر حمایت عربستان از تروریسم بررسی. ( جمعه 27 دی 1392 )
» تلاش ترکیه برای اصلاح رابطه با "سوریه" ( جمعه 27 دی 1392 )
» ماجد الماجد افسر عالی عربستان بود. ( پنجشنبه 26 دی 1392 )
» وزیر خارجه ترکیه خواستار خروج تمام جنگجوهای خارجی از سوریه شد. ( جمعه 20 دی 1392 )
» تکفیری‌ها حزب‌الله را عامل شکست خود در سوریه می‌دانند. ( شنبه 14 دی 1392 )
» عربستان همچنان بر طبل جنگ در سوریه می کوبد. ( شنبه 30 آذر 1392 )
لینکدونی
آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :
دسته بندی : اخبار مهم روز ,


 خبرگزاری آریا-آمریکا از سویی اعلام می کند مصمم به مبارزه با تروریسم در جهان و حل و فصل مسأله سوریه از طریق دیپلماسی است، اما در عمل با تبانی با عربستان و قطر و ترکیه مانع حل این بحران می شوند و به حمایت از گروه های مسلح تروریست ادامه می دهد.
به گزارش خبرگزاری آریا، این روزها جامعه بین الملل گرفتار سیاست های عربستان در حمایت از تروریسم و تحریک گروه های مسلح تروریست برای قتل عام انسان ها در شهرها و کشورها به ویژه سوریه است. در سوریه به طور خاص شاهد این هستیم که عربستان به هیچ وجه به دنبال حل و فصل بحران یا حل پرونده هسته ای ایران نیست، بلکه مسئولان عربستان در سخنان خود به حمایت و پشتیبانی مالی و تسلیحاتی از عناصر القاعده و آموزش دادن به آنها در کشورهای همسایه سوریه و اعزام آنها برای اجرای عملیات تروریستی در داخل سوریه افتخار می کنند و به عنوان مثال سعود الفیصل ، وزیر امور خارجه عربستان در قاهره گفت که کشورش معارضان سوری را مسلح می کند بدون این که به فکر واکنش های بین المللی این سخن باشد.


* بقای بشار اسد و تحقیر آل سعود
آل سعود، رییس جمهور سوریه را دشمن خود می دانند و ناظران بر این باورند که دیگر بر کسی پوشیده نیست که خاندان پادشاهی عربستان و برخی شیخ نشین های خلیج فارس ، رهبران سوریه را دشمن شخصی خود می پندارند و بر این باورند که بقای آنها در حکومت سوریه موجب تحقیر آنها می شود و از این رو این خاندان های دارای "خِرد بدوی" پس از احساس شکست در سرنگونی رهبران سوریه به فکر تخریب سوریه و کشتار ملت آن افتاده اند و در این راه از به کار گیری گروه های مسلح تروریستی مرتبط با القاعده و نیروهای تروریست بین المللی و تحریک مردم به ترور و ارسال تروریست ها به سوریه به بهانه جهاد برای کشتار و قتل عام مردم این کشور ابایی ندارند.
* رفتار دوگانه آمریکا در برابر تحولات سوریه
از سوی دیگر آمریکا و برخی کشورهای ناتو سیاستی دوگانه در قبال حال و آینده سوریه در پیش گرفته اند. آنها از سویی اعلام می کنند مصمم به مبارزه با تروریسم در جهان و حل و فصل مسأله سوریه از طریق دیپلماسی هستند، اما در عمل با تبانی با عربستان و قطر و ترکیه مانع حل این بحران میشوند و به حمایت از گروه های مسلح تروریست متشکل از هزاران نفر مزدور از کشورهای عربی و اسلامی و اروپایی ادامه میدهند.
برپایه این گزارش به نقل از پایگاه عربی الراصد، کارشناسان می گویند واشنگتن نقشی منفی در بحران سوریه بازی می کند و این امری است که در سه سال اخیر کاملا مشهود است؛ چرا که در طول این سالها نیروهای تروریست بین المللی و برخی کشورهای خلیج فارس به شهرهای سوریه سرازیر شده اند تا دست به بازی خطرناکی در منطقه و جهان بزنند و همین اتفاق را در عراق و لبنان نیز شاهد هستیم.
* برنامه آمریکا برای آموزش تروریستها در سوریه
منابع تامین مالی تروریست های القاعده در عراق با منابع تامین کننده مالی این سازمان در سوریه و یمن و لیبی تفاوتی ندارد و البته این منبع بر آمریکا نیز پوشیده نیست، بلکه این حمایت مالی با اطلاع آمریکا و تحت نظارت او انجام می شود و عربستان در واقع این کار را با هماهنگی واشنگتن و با هدف ایجاد نا امنی و هرج و مرج در منطقه انجام می دهد.  در زمانی که آمریکا حمایت خود را از ارتش عراق اعلام می کند و این ارتش را برای از بین بردن تروریست های الانبار و مناطق دیگر عراق مسلح می کند و ادعا می کند که با تلاش های بین المللی برای ایجاد راه حل سیاسی برای بحران سوریه از طریق کنفرانس ژنو2 همراهی می کند، در همین حال کاخ سفید اعلام می کند که واشنگتن مشغول بررسی کمک های "غیر کُشنده" به معارضان سوری است و روزنامه نیویورک تایمز نیز در این زمینه پرده از راز آمریکا برداشت و اعلام کرد که کمک آمریکا به تروریست ها منحصر به کمک های "غیر کشنده" نیست و تاکید کرد که دستگاه اطلاعاتی آمریکا برنامه ای سرّی برای حمایت و آموزش تروریست ها در سوریه به وسیله اموال عربستان و کشورهای خلیج فارس در دستور کار خود دارد.
* راز سکوت آمریکا
برنامه و سیاست آمریکا در سال 1974 معیاری برای مذاکرات با کشورهای نفتی ایجاد کرد و سوابق جدیدی در قانون بین الملل ایجاد کرد، اما نقش مخرب تر آمریکا این بود که از زمان جنگ افغانستان علیه شوروی در دهه هشتم قرن بیستم به عربستان اجازه داد به تروریست های بین المللی کمک مالی کند و در این راستا عربستان 5.3 میلیارد دلار به جهادیون کمک کرد و البته شراکت آمریکا و عربستان بسیار فراتر از این مقدار است.
در سال 2003 روزنامه یو اس نیوز اند ورد ریپورت(us news and world report) تحقیق گسترده ای با عنوان روابط عربستان انجام داد و در این تحقیق هزاران صفحه از اسناد محاکم و گزارش های اطلاعاتی آمریکا و کشورهای دیگر را مورد بررسی قرار داد و به این نتیجه رسید که عربستان هم پیمان آمریکا و غنی ترین کشور نفتی جهان است و مدت زمان زیادی است که به مرکز تامین مالی تروریسم در جهان تبدیل شده است.
این روزنامه افزوده کمیته های خیریه شبه رسمی عربستان پس از دو ضربه وارد شده توسط انقلاب اسلامی و نزدیک شدن افغانستان و شوروی به اولین مرکز تامین مالی جنبش های تروریستی موسوم به جهادی تبدیل شد. جنبش هایی که به سرعت رشد کرد و اموال عربستان در حدود 20 کشور به تاسیس پایگاه های آموزشی و خرید سلاح و جذب نیروی جدید پرداخت و در این میان سخاوت عربستان آمریکایی ها را به چشم پوشی از این مساله وادار میکرد و میلیاردها دلاری که به شکل هدیه و حقوق ماهیانه به سفرا و مدیران مراکز وابسته به اطلاعات آمریکا و اعضای دولت آمریکا پرداخت شد باعث شد با عربستان راه بیایند و بعدها روشن شد که اعضای خاندان سعود نه فقط از القاعده، بلکه از گروه های تروریستی دیگر نیز حمایت می کنند.
اما دلیل بزرگ تر بر وجود رابطه پنهان میان عربستان و مسئولان آمریکا پس از حمله به مرکز تجارت جهانی و پنتاگون در 11 سپتامبر 2001 آشکار شد. مجله ونیتی فیر آمریکا در اکتبر 2003 اعلام کرد که رابطه میان بوش و آل سعود به سال 1974 برمیگرد. این مجله همچنین گفته که روابط شخصی و تجاری و سیاسی محکمی از بیست سال پیش میان آل بوش و آل سعود برقرار است. در اینجا این سؤال مطرح می شود که آیا همین روابط طولانی مدت نبود که در 9 سپتامبر 2001 موجب خارج شدن برخی ثروتمندان عربستان از آمریکا شد؟
در عین حال تحلیل گران دیگری نیز معتقدند که تمام این رویه ها، جنبه ظاهری و مصنوعی در روابط آمریکا و عربستان دارد و در حقیقت، عربستان همچون برده آمریکا در منطقه عمل می کند و این سیاست ها جزو برنامه های اصلی دولت آمریکاست، نه اینکه مجبور به تعامل در این زمینه شده باشد.

منبع: خبرگذاری آریا

.:: ارسال مطلب توسط عاشقان سید حسن نصرالله در تاریخ جمعه 27 دی 1392, 10:32 ب.ظ

موضوع : عربستان سعودی- سوریه ,

نظرات :
نظرسنجی
صفحات جانبی
لینکستان