تبلیغات
طرفداران و علاشقان سید حسن نصرالله
به نام خدا
طرفداران و عاشقان سید حسن نصرالله
طرفداران و علاشقان سید حسن نصرالله
صفحه اصلی آرشیو مطالب ارتباط با مدیریت نسخه اتوم نسخه موبایل RSS
» سید حسن نصرالله: چرا عربستان در برابر اسرائیل ساکت است ... ( شنبه 8 فروردین 1394 )
» سیدحسن نصرالله: مقاومت بین نسل‌ها ادامه دارد/ اسرائیل سست‌تر از لانه عنکبوت است ... ( جمعه 10 بهمن 1393 )
» سید حسن نصرالله، موضوع پایان‌نامه رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی ( یکشنبه 16 آذر 1393 )
» سیدحسن نصرالله: هیچ خط قرمزی در جنگ با دشمن وجود ندارد ... ( پنجشنبه 23 مرداد 1393 )
» انتخابات سوریه ثابت کرد که راه حل سیاسی در این کشور با اسد شروع و به وی ختم می‌شود. ( جمعه 16 خرداد 1393 )
» سخنرانی سید حسن نصرالله ( یکشنبه 27 بهمن 1392 )
» صدای پای شکست مذاکرات ژنو ۲ به گوش می‌رسد. ( جمعه 4 بهمن 1392 )
» اگر تا شنبه جلسه مهمی برگزار نشود ژنو را ترک می‌کنیم. ( جمعه 4 بهمن 1392 )
» پیشروی چشمگیر ارتش سوریه در شهرک عدرا العملیه طی 72 ساعت آینده. ( پنجشنبه 3 بهمن 1392 )
» بررسی راز سکوت آمریکایی‌ها در برابر حمایت عربستان از تروریسم بررسی. ( جمعه 27 دی 1392 )
» تلاش ترکیه برای اصلاح رابطه با "سوریه" ( جمعه 27 دی 1392 )
» ماجد الماجد افسر عالی عربستان بود. ( پنجشنبه 26 دی 1392 )
» وزیر خارجه ترکیه خواستار خروج تمام جنگجوهای خارجی از سوریه شد. ( جمعه 20 دی 1392 )
» تکفیری‌ها حزب‌الله را عامل شکست خود در سوریه می‌دانند. ( شنبه 14 دی 1392 )
» عربستان همچنان بر طبل جنگ در سوریه می کوبد. ( شنبه 30 آذر 1392 )
لینکدونی
آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :
دسته بندی : اخبار مهم روز ,رییس جمهور گفت:نباید انتظار داشت تا با برگزاری یك همایش تمامی خواسته‌های بشر محقق شود بلكه این اجلاس تنها گامی است كه باید برای رسیدن به قله نهایی مورد نظر برداشته شود.

به گزارش سرویس سیاسی برننا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رساست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد شامگاه دیروز(پنج‌شنبه) به وقت محلی در نشست خبری با رسانه‌های برزیلی و بین‌المللی در سخنانی ملت برزیل را مردمی خونگرم و صمیمی توصیف كرد و گفت: مردم برزیل امروز نقش بسزایی در روند عزت و پیشرفت‌های اقتصادی و همه‌جانبه ملت‌های آمریكای لاتین ایفا می‌كند.
رییس‌جمهور با بیان اینكه انسان مهمترین موضوع خلقت است، این اصل را وجه مشترك همه ملت‌ها دانست و تصریح كرد: خداوند انسان را خلق نكرده تا در دشمنی، كینه‌ورزی، فقر، تبعیض و عقب‌افتادگی بسر برد، بلكه برای انسان اینگونه اراده كرده است كه همه مردم در رفاه، عزت و همدلی باشند. 

احمدی‌نژاد با بیان اینكه همه پیامبران مبعوث شدند تا در رسیدن انسان به سعادت یار و یاور آنها باشند، اظهار داشت: همه انسان‌ها دارای اهمیت بوده و حق زندگی سعادتمند را دارند اما علی‌رغم تلاش صالحان و انسان‌های عدالت‌خواه همواره عده‌ای مانع از رسیدن انسان به سعادت شده‌اند.
رییس‌جمهور خاطرنشان كرد: عده‌ای قلیلی با فریبكاری بر مراكز قدرت و ثروت جهان حاكم شده و همواره سعی كردند با جدا كردن ملت‌ها از یكدیگر و با ایجاد دشمنی و كینه‌ورزی سلطه خود را گسترش دهند.
احمدی‌نژاد با اشاره به وقایع تاریخی و اوضاع فعلی جهان تصریح كرد: در منطقه آمریكای لاتین جنایت‌های بسیاری از سوی زیاده‌خواهان علیه ملت‌ها روا داشته شده و دوره طولانی دیكتاتوری‌های خشن در این منطقه بر ملت‌ها مسلط بوده، حقوق آنها را تضییع كرده و شخصیت و آزادی مردم را درهم شكستند.
رییس‌جمهور افزود: بسیاری از آزادیخواهان و عدالت‌طلبان در منطقه آمریكای لاتین سال‌های طولانی از عمر خود را در زندان گذرانده و حتی در این راه كشته شدند و ثروت ملت‌های آمریكای لاتین توسط مستكبران و زیاده‌خواهان غارت شد در حالی كه بخش زیادی از مردم در فقر بسر می‌بردند.
رییس‌جمهور با بیان اینكه امروز از 7 میلیارد نفر جمعیت جهان بیش از 3 میلیارد نفر در فقر به سر می‌برند، گفت: این عده حتی از تامین نیازهای معمولی زندگی خود عاجز هستند و میلیاردها آرزوی آنان همانند غنچه‌های ناشكفته از بین رفته و فضای تهدید و ناامنی ملت‌ها را به ستوه آورده است.
احمدی‌نژاد افزود: همه این مشكلات بخاطر حضور انسان‌های فاسد قلیلی است كه بر مراتب قدرت و ثروت جهان تسلط داشته و نظمی را بر دنیا حاكم كردند كه علیه ملت‌ها و به سود خودشان است.
رییس‌جمهور اظهار داشت: زیاده‌خواهان و سلطه‌طلبان دائماً ملت‌ها و جامعه بشری را تهدید می‌كنند و از آنجایی كه خود را معیار حق می‌دانند به خود اجازه می‌دهند تا هر اقدامی علیه ملت‌ها مرتكب شوند و حتی با ساختن بمب اتم و سلاح‌های شیمیایی از آنها علیه مردم استفاده كنند.
احمدی‌نژاد با تأكید بر اینكه سعادت جامعه بشری در گرو تحقق و اجرای عدالت و مهربانی در جهان است، گفت: ملت‌ها بطور طبیعی با یكدیگر هیچ مشكلی ندارند و همه به دنبال عدالت و مهربانی هستند.

رییس‌جمهور با اشاره به اینكه زندگی سعادتمند در سایه عدالت و مهربانی محقق خواهد شد و این نیازمند تلاش و مشاركت همگانی ملت‌ها در ساختن آینده‌ای روشن است، خاطرنشان كرد: خوشبختانه شرایط جهان به سرعت در حال تغییر و تبعیض‌آمیز بودن و ناكارآمدی نظم حاكم به سرعت در حال روشن شدن است و نظام حاكم در همه زمینه‌ها از جمله برپایی صلح و امنیت و حل مشكلات اقتصادی و مسایل اجتماعی با بن‌بست مواجه شده است.

احمدی‌نژاد اظهار داشت: بسیار روشن است كه جهان نیازمند نظمی جدید بر پایه محبت است كه در آن همه انسان‌ها محترم شمرده شده و به جای توجه صرف به عده‌ای سرمایه‌سالار، آحاد ملت‌ها و مردم جهان مورد توجه قرار بگیرند؛ مطمئناً این نظم در جهان بوجود خواهد آمد و همه می‌توانیم به تحقق هر چه سریع‌تر این مطالبه بشری كه در آن همه انسان‌ها احساس سعادت و خوشبختی می‌كنند، كمك كنیم؛ این مسئولیت و حق مشترك همه ماست.

رییس‌جمهور در بخش دیگری از این نشست خبری و در پاسخ به سوالات خبرنگاران حاضر، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینكه كشور برزیل چه نقشی را می‌تواند در بوجود آمدن نظم جدید جهانی و روابط ایران با جامعه جهانی ایفا كند؟ گفت: همه ملت‌ها باید در ایجاد نظم نوین جهانی مشاركتی سازنده داشته باشند و برزیل به عنوان كشوری بزرگ و دارای مردمی بافرهنگ، مطمئناً نقش بسیار مهم و تأثیرگذاری خواهد داشت.

رییس‌جمهور جامعه برزیل را جامعه‌ای فرهنگی و سرشار از عدالت‌خواهی، آزادی‌طلبی و انسان‌های شجاع و آزادی‌خواه معرفی كرد و با اشاره به دیدار خود با جمعی از نخبگان برزیلی اظهار داشت: فرهیختگان و نخبگان برزیل همگی دارای افكار بلند جهانی و انسانی بودند و كسانی هستند كه در راه عدالت و آزادی و مبارزه با بی‌عدالتی مبارزه سنگینی را سازماندهی كرده و برخی از آنان بیش از 20 سال از عمر خود را در زندان‌ها گذرانده‌اند.
احمدی‌نژاد ادامه داد: برزیل كشوری بزرگ در منطقه آمریكای لاتین است كه امروز نقش بسزایی را در عرصه جهانی ایفا می‌كند.
رییس‌جمهور در پاسخ به سوال مشترك خبرنگاران شبكه تلویزیونی تله‌سور و تلویزیون شهر برازیلیا در خصوص برخوردهای دوگانه سازمان‌های جهانی از جمله سازمان ملل و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در قبال كشورهایی كه از انرژی هسته‌ای برخوردار هستند؟ تصریح كرد: مواجهه نظام حاكم بین‌المللی با موضوع و مسأله هسته‌ای یكی از نشانه‌های بی‌عدالتی نظم حاكم در جهان است؛ كسانی كه خودشان دارای سلاح اتمی بوده و از آن استفاده كرده و امروز بوسیله آن ملت‌ها را تهدید می‌كنند، همزمان شعار مبارزه با سلاح هسته‌ای سر می‌دهند.
احمدی‌نژاد با بیان اینكه معتقدیم انرژی هسته‌ای مانند سایر انرژی‌ها باید در دسترس ملت‌ها قرار بگیرد و این حق مسلم همه ملت‌ها است، اظهار داشت: متأسفانه عده‌ای انرژی هسته‌ای و بسیاری از مسایل حساس جهان را در انحصار خود می‌دانند كه این گواه حاكمیت یك مدیریت انحصارطلب بر جهان است.
رییس‌جمهور با بیان اینكه سلاح اتمی بدترین و زشت‌ترین سلاحی است كه در اختیار انسان‌ها قرار گرفته كه در یك لحظه بسیاری از انسان‌ها را با گناه و یا بی‌گناه نابود می‌كند، تصریح كرد: سلاح هسته‌ای در حقیقت ابزاری برای زورگویی سلطه‌گران به دیگران است.
احمدی‌نژاد در خصوص موضوع هسته‌ای ایران نیز با بیان اینكه تا 33 سال قبل دولتی دیكتاتور كه با كودتا و با حمایت دولت آمریكا به ملت ایران تحمیل شده بود در ایران حاكمیت داشت، افزود: در آن زمان با وجود اینكه ایران جمعیت د حدود 35 میلیون نفر داشت و روزانه بیش از 6 میلیون بشكه نفت تولید می‌كرد، 90 درصد مردم در فقر بسر می‌بردند و آن دیكتاتوری مورد حمایت غرب قرار داشت.
رییس‌جمهور با بیان اینكه دولت‌های غربی در آن زمان شش قرارداد اتمی با آن رژیم بسته بودند، خاطرنشان كرد: از زمانی كه ملت ایران انقلاب كرد و آزادی و حق انتخاب را بدست آورد دولت‌های غربی بطور یكطرفه قراردادهای خود با ایران را لغو كرده و تا امروز میلیاردها دلار به ملت ایران بدهكارند كه آن را پرداخت نمی‌كنند.
احمدی‌نژاد با بیان اینكه ایران جزو اولین كشورهایی است كه اساسنامه آژانس انرژی اتمی را پذیرفته و تاكنون بیشترین همكاری را با آن داشته است، با طرح این سوال كه چرا با وجود همكاری‌های گسترده، ایران تحت فشار غرب قرار دارد؟ گفت: جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام كرده كه بدنبال ساختن بمب اتم نبوده و هیچ انحرافی هم در فعالیت‌های هسته‌ای ایران تاكنون به اثبات نرسیده است.
رییس‌جمهور ادامه داد: آنها با بمب اتم مخالف نیستند، چرا كه در منطقه ما كسانی هستند كه حتی مشروعیت حكومت ندارند، اما كشورهای غربی آنها را به بیش از 250 كلاهك هسته‌ای مجهز كرده و به طور مطلق از آنان حمایت می‌كنند.
احمدی‌نژاد خاطرنشان كرد: امروز صهیونیست‌ها به صراحت در جهان اعلام می‌كنند كه بمب اتم در اختیار دارند و به واسطه آن ملت‌ها را تهدید می‌كنند.
رییس‌جمهور اظهار داشت: این سوال مطرح است كه اگر بمب اتم و در اختیار داشتن آن غیرقانونی است و نباید در خاورمیانه هیچ كشوری دارای آن باشد، چرا با رژیم صهیونیستی مخالف نمی‌شود و دولت آمریكا و برخی دیگر از دولت‌ها هزاران بمب اتم برای خود ذخیره كرده‌اند؛ مشخص است كه از منظر آنها در اختیار داشتن بمب اتم بد نیست و آنها مخالف آن نیستند.
احمدی‌نژاد با اشاره به اینكه سلطه‌طلبان با پیشرفت ملت ایران مخالف هستند، گفت: مستكبران با ملتی كه خارج از سلطه آنها بخواهد پیشرفت كند مخالفند چرا كه آن را ناقض سلطه‌گری خود می‌دانند و در همین راستا 33 سال است كه مقابل ملت ایران قرار گرفتند.
رییس‌جمهور افزود: مستكبران صدام را تجهیز و انواع سلاح‌ها از جمله سلاح شیمیایی را برای حمله به ایران در اختیار او قرار دادند و در طول این 33 سال با حمایت از گروه‌های تروریستی علیه كشورمان باعث كشته شدن بیش از 18 هزار نفر از مردم ایران شده‌اند.
احمدی‌نژاد با بیان اینكه كسانی كه امروز بمب اتم در اختیار دارند، به این بهانه كه ممكن است ایران بخواهد به سلاح اتمی دست پیدا كند، علیه ایران به مقابله برخواسته و مخالفت می‌كنند، گفت: این همان نظم ناعادلانه‌ای است كه باید در جهان از بین برود و مسلماً اینچنین خواهد شد.
رییس‌جمهور در پاسخ به سوال روزنامه‌نگاری از شهر سائوپائولوی برزیل در خصوص موانع و مشكلات در مسیر گفتگوهای ایران با 1+5 تصریح كرد: موانع موجود در حقیقت همان نظم ناعادلانه‌ای است كه در جهان حاكم است؛ آنها با پیشرفت و قدرتمند شدن ایران مخالف هستند و نمی‌توانند این موضوع را به صراحت اعلام كنند و با بهانه موضوع هسته‌ای از سلطه خود بر شورای امنیت سوءاستفاده كرده و انتظار دارند كه جمهوری اسلامی ایران فعالیت‌های خود را متوقف و تسلیم خواسته آنها شود.
احمدی‌نژاد با بیان اینكه جمهوری اسلامی ایران همواره راه‌حل همكاری را بجای تقابل پیشنهاد داده است، اظهار داشت: متأسفانه آنها نمی‌خواهند همكاری شكل بگیرد و می‌خواهند مسیر پیشرفت ملت ایران متوقف شده و این ملت تحت سلطه آنها باشد.
رییس‌جمهور با بیان اینكه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی بیش از 100 هزار مستشار آمریكایی در این كشور حضور داشته‌اند، كه حقوق‌شان از جیب ملت ایران پرداخت می‌شد و همه تصمیمات اصلی در كشور در اختیار آنان بوده و مهمترین پایگاه اطلاعاتی آمریكا در منطقه در ایران بود، خاطرنشان كرد: امروز كه این امكان از بین رفته است، آنها تلاش می‌كنند شرایط گذشته را در ایران احیا كنند كه البته هرگز موفق نخواهد شد.
احمدی‌نژاد افزود: كشورهای غربی می‌خواهند خارج از قوانین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مواردی را به ایران تحمیل كنند و ما معتقدیم كه تمامی كارها باید در چارچوب قانون انجام شود.
رییس‌جمهور همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص نقش برزیل در روند مذاكرات ایران با 1+5 نیز با بیان اینكه این كشور نقش بسزایی را ایفا می‌كند، خاطرنشان كرد: دولت برزیل در مرحله‌ای از مذاكرات ایران با 1+5 وارد عمل شد و كار بسزایی را انجام داد؛ بیانیه تهران كه با حضور رییس‌جمهور سابق برزیل و نخست وزیر تركیه امضاء شد، سندی روشن، تاریخی و نشانه قانونمند، مسئولیت‌پذیر و قابل اعتماد بودن ملت ایران و كاملا منطبق بر قوانین حاكم و در جهت همكاری متقابل بود.
احمدی‌نژاد افزود: متأسفانه پاسخ زیاده‌خواهان به این كار ارزشمند، اعتمادآفرین و امنیت‌ساز صدور قطعنامه‌ای علیه ملت ایران و وضع تحریم‌های جدید بود؛ مستكبران به دلیل آنكه تفكری مادی دارند، تصور می‌كنند كه با تحریم می‌توانند ملت ایران را از رسیدن به اهداف خود بازدارند، ‌اما باید بدانند كه این مسیر، مسیری اشتباه است. ملت ایران آرزو دارد كه نیازهای خود را از كشورهای غربی قطع كند، چرا كه اطمینان دارد با تلاش متخصصان خواهد توانست بخش وسیعی از نیازها را در داخل كشور تأمین كند.
رییس‌جمهور با بیان اینكه جمهوری اسلامی ایران امروز در رتبه هفدهم اقتصاد جهانی قرار داشته و به زودی به رتبه پانزدهم خواهد رسید و همه این موفقیت‌ها بدون تكیه بر غرب بوده است، تصریح كرد: ایران الگویی است كه نشان می‌دهد بدون تكیه بر قدرت‌های استعماری می‌توان به پیشرفت‌های بزرگ دست پیدا كرد.
احمدی‌نژاد تأكید كرد: جمهوری اسلامی ایران همچنان خویشتنداری و صبوری كرده و به دنبال ایجاد همكاری متقابل است اما مطمئناً از حقوق ملت خود به طور كامل دفاع خواهد كرد.
رییس‌جمهور در پاسخ به سوال خبرنگار شبكه هیسپان ‌تی‌وی درباره سیاست و نقش جمهوری اسلامی ایران در راستای گسترش روابط با كشورهای حوزه آمریكای لاتین خاطرنشان كرد: جمهوری اسلامی ایران با كشورهای آمریكای لاتین از گذشته‌های دور روابطی دوستانه داشته و هیچ نقطه تاریكی در روابط دو طرف وجود ندارد.
احمدی‌نژاد با بیان اینكه امروز با بسیاری از كشورهای منطقه روابطی دوستانه و سازنده داشته و علاقمندیم روابط خود را تا حداكثر سطح ممكن ارتقاء دهیم، گفت: ظرفیت‌ها و امكانات فراوان مالی و فرهنگی برای تبادل میان دو طرف وجود دارد كه با استفاده از آن شاهد گسترش روزافزون روابط میان جمهوری اسلامی ایران و كشورهای حوزه آمریكای لاتین هستیم و این روابط مطمئناً با توسعه وسایل ارتباطی گسترده‌تر نیز خواهد شد.
رییس‌جمهور همچنین در پاسخ به سوال دیگری در خصوص راهكار گذر از وضع موجود در جهان نیز گفت: برای گذر از وضع موجود و رسیدن به نظمی مطلوب باید با همدلی بر مفاهیم اصلی از جمله انسان و آزادی تفاهم و تأكید كرده و در برابر زورگویی‌ها و زیاده‌خواهی‌ها، مقاومت و عدالت را در روابط خود نهادینه و دوست داشتن را تجربه كنیم؛ این رمز عبور از وضع موجود در جهان است كه خوشبختانه در آمریكای لاتین با وجود مردمانی عدالت‌خواه به فراوانی یافت می‌شود.
احمدی‌نژاد در خصوص تبعات جنگ رسانه‌ای كه علیه ایران در جهان ایجاد شده و تهدیداتی كه از سوی برخی سیاستمداران مبنی بر حمله نظامی به ایران مطرح می‌شود، گفت: تمامی این اقدامات جلوه‌هایی از نظم ناعادلانه در جهان هستند؛ مستكبران در حالی كه از سویی شعار آزادی و تبادل اطلاعات میان ملت‌ها را سرمی‌دهند، از سوی دیگر با زور سلاح و تفنگ ملت‌ها را تهدید می‌كنند.
رییس‌جمهور این روند را ادامه سیاست‌های برده‌داری و استعماری گذشته دانست و تصریح كرد: كسانی كه به خود اجازه می‌دادند به كشورها حمله كرده و با اشغالگری مردم را كشته و آنها را به بردگی بگیرند و با سیاست‌های خود جنگ‌های اول و دوم جهانی را به بشریت تحمیل كردند، امروز با تغییر چهره همان اهداف استعماری را دنبال می‌كنند.
احمدی‌نژاد خاطرنشان كرد:‌ تاریخ نشان داده كسانی كه بدنبال ظلم به ملت‌ها هستند، خیلی زود مضمحل می‌شوند.
رییس‌جمهور با بیان اینكه ملت ایران بیش از هفت هزار سال سابقه تمدن و فرهنگ در اختیار دارد، تأكید كرد: تاریخ ثابت كرده كه هیچ مهاجمی علیه ملت ایران دوام نیاورده و اثری از او در تاریخ باقی نمانده اما ملت ایران همچنان پابرجاست.
احمدی‌نژاد رفتارهای تهدیدآمیز سران و دولت‌های استكباری را بیشتر از آنكه عملیاتی باشند، جنگ تبلیغاتی دانست و خاطرنشان كرد: اینگونه رفتارها هیچ گونه تأثیری در اراده و عزم ملت ایران نخواهد داشت و كاملا روشن است كه ایجاد یك درگیری جدید در منطقه خاورمیانه چه تأثیراتی در پی خواهد داشت.
رییس‌جمهور با بیان اینكه رسانه‌ها از اركان و ابزار اصلی هستند كه در اختیار نظام سلطه قرار دارند و با تبلیغات دروغ حق را باطل و باطل را حق نشان می‌دهند، یادآور شد: به عنوان مثال گزارش‌هایی كه این رسانه‌ها از ایران ارائه می‌دهند به گونه‌ای است كه ایران را كشوری عقب‌افتاده و مردم را دچار مشكلات فراوان معرفی می‌كنند، در حالی كه امروز ایران از كشورهای پیشرفته در علم و تكنولوژی دنیا محسوب می‌شود كه بیش از چهار میلیون دانشجو و صدها هزار متخصص در زمینه‌های مختلف دارد.
احمدی‌نژاد با بیان اینكه جمهوری اسلامی ایران امروز با تكیه بر توان خود توانسته در عرصه‌های مختلف از جمله هوا و فضا، نانو و بیوتكنولوژی و صنعت به پیشرفت‌های قابل توجهی دست پیدا كرده و در برخی موارد جزء كشورهای اول در دنیا باشد، گفت: رفتارهای مستكبران در حقیقت جنگ رسانه‌ای تمام عیار علیه ملت ایران است كه باید همه با هم با بیان حقایق علیه آن مقاومت كنیم.
رییس‌جمهور با تأكید بر اینكه جمهوری اسلامی ایران خواستار بیان واقعیت‌ها و احقاق حقوق همه ملت‌ها است، اضافه كرد: چرا در حالی كه كشورهای آفریقایی و آمریكای لاتین ثروت‌‌های بسیاری در اختیار دارند، بخش وسیعی از مردم در این مناطق فقیر هستند. سلطه‌طلبان با فریبكاری می‌خواهند ملت‌ها را عامل فقر و عقب‌ماندگی معرفی كنند؛ آنها می‌خواهند ملت‌ها را تحقیر كرده و عاملان اصلی تحمیل فقر بر ملت‌ها را پنهان كنند.
احمدی‌نژاد استعمار نو و فرانو و دخالت‌ها، سلطه‌طلبی‌ها و اشغالگری‌های استعمارگران را از عوامل فقر ملت‌ها برشمرد و اظهار داشت:‌ مستكبران با اشغال عراق حداقل این كشور را 50 سال از غافله پیشرفت عقب انداختند در حالی كه خود آنها صدام را روی كار آورده و سپس به بهانه مقابله با او به كشور عراق حمله و بیش از یك میلیون انسان را كشتند؛ این شرایط در حالی بوقوع پیوست كه آنها با پنهان شدن پشت نقاب ارائه دموكراسی به ملت عراق به دنبال سلطه بر نفت این كشور بودند.
رییس‌جمهور با اشاره به نقش رسانه‌های استعماری در سلطه‌گری مستكبران، تصریح كرد: رسانه‌های مستقل و آزادی‌خواه باید دست به دست یكدیگر داده و از حقوق ملت‌ها حمایت كنند، چرا كه امروز نشانه‌های شكست جنگ رسانه‌ای استكبار آشكار شده و مطمئناً‌عدالت‌طلبان و آزادیخواهان پیروز نهایی این مبارزه هستند.
احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالی در خصوص تحولات سوریه نیز خاطرنشان كرد: امروز شاهد تحولات گسترده‌ای در جهان هستیم و مطالبات ملت‌ها برای رسیدن به عدالت و آزادی در حال گسترش است و سلطه‌طلبان در نقاط مختلف یا تلاش می‌كنند كه از این حركت‌های مردمی جلوگیری كنند و یا حركت ملت‌ها را به نفع خود تغییر دهند.
رییس‌جمهور با بیان اینكه معتقدیم آزادی و عدالت حق همه ملت‌ها بوده كه باید با تفاهم و همدلی برقرار شوند، گفت: مشكل اصلی در منطقه خاورمیانه دخالت‌های بیگانگان است كه برای تسلط خود در منطقه دائماً كینه‌ورزی، كشتار و تبعیض را به ملت‌ها تحمیل می‌كنند و از برخی دولت‌ها علیه سایر دولت‌ها و ملت‌ها استفاده می‌كنند در حالی كه مسلم است غرب برای آن كشورها نیز برنامه‌ریزی‌های خاصی انجام داده است.
احمدی‌نژاد با بیان اینكه سلطه‌گران می‌خواهند بدون صرف هزینه و با استفاده از ثروت ملت‌ها به اهداف خود برسند، تاكید كرد: آنها در جرم خون‌هایی كه از ملت‌ها ریخته می‌شود، شریک هستند.
رییس‌جمهور با بیان اینكه در سوریه طرفین باید با تفاهم با یكدیگر كشور خود را ساخته و پیشرفت كنند، اظهار داشت: دخالت‌های بیگانگان و ارسال اسلحه به این كشور نه تنها كمكی به حل مسایل نمی‌كند، بلكه كینه‌ورزی، كشتار و دشمنی‌ها را افزایش خواهد داد.
احمدی‌نژاد با تأكید بر لزوم هوشیاری همه ملت‌ها و دولت‌های منطقه خاورمیانه نسبت به توطئه‌های مستكبران تصریح كرد: اگر ملت‌ها بدنبال دستیابی به زندگی بهتر هستند، باید آن را با تفاهم و همدلی بدست آورند.
رییس‌جمهور افزود: جمهوری اسلامی ایران در راستای حل مشكلات سوریه بدنبال ایجاد فضای گفتگو میان طرفین است.
احمدی‌نژاد در پاسخ به سوال خبرنگار واحد مركزی خبر نیز در خصوص اقدامات ایران برای افزایش تبادلات تجاری با برزیل از سطح 10 میلیارد دلاری كه در گذشته هدفگذاری شده است، تصریح كرد: جمهوری اسلامی ایران و برزیل در حال حاضر همكاری‌های خوبی با یكدیگر دارند و از آنجایی كه دو كشور دارای ظرفیت‌های فراوانی برای گسترش همكاری‌ها با یكدیگر هستند، هیچ مانعی در مسیر توسعه روابط آنان به نفت دو ملت‌ و سایر ملت‌ها وجود ندارد.
وی با بیان اینكه دستیابی به هدفگذاری مورد توافق قابل تأمین است، خاطرنشان كرد: مطمئناً ظرفیت‌های موجود در دو كشور اهداف بالاتری را نیز تأمین خواهد كرد.
احمدی‌نژاد با بیان اینكه جمهوری اسلامی ایران و برزیل دارای رشد بالای اقتصادی هستند كه می‌تواند بخش وسیعی از نیازها را در دو كشور تأمین كند، گفت: آنچه در روابط ایران و برزیل حائز اهمیت است، ادامه این روابط خارج از اراده سلطه‌گران است و این خطی است كه آینده روابط میان دو كشور را ترسیم خواهد كرد.
رییس‌جمهور همچنین با بیان اینكه جمهوری اسلامی ایران دوستدار ملت برزیل و همه ملت‌های منطقه آمریكای لاتین بخاطر عدالت‌طلبی و آزادی‌خواهی و صمیمیت آنان است، اظهار داشت: با وجود فاصله جغرافیایی زیاد میان ایران و آمریكای لاتین، قلب‌ها و اندیشه‌های ما با یكدیگر یكسان است و در حقیقت در یك جبهه برای رسیدن به آینده‌ای روشن و درخشان قرار داریم.
احمدی‌نژاد همچنین خطاب به خبرنگاران رسانه‌های مختلف كه در این نشست خبری حاضر بودند، اظهار داشت:‌ امیدوارم از زبان و قلم شما اخبار صلح، دوستی، پیشرفت و همكاری ملت‌ها منتشر شود.

منبع: خبرگذاری برنا

.:: ارسال مطلب توسط عاشقان سید حسن نصرالله در تاریخ یکشنبه 2 تیر 1392, 08:52 ب.ظ


نظرات :
نظرسنجی
صفحات جانبی
لینکستان